הורים יקרים,

 

מטרתי כמטפל וכאדם לעזור לילדכם ולכם ליצור שינוי חיובי ומשמעותי באיכות החיים, שינוי שיביא להתפתחות הילד וליכולתו להגשים את עצמו בצורה מלאה יותר.  

 

אתם ההורים רוצים את הכי טוב לילדכם, חפצים באושרו ובמימוש מלוא הפוטנציאל שלו.

 

אם ילדכם מתמודד עם קשיים רגשיים, אולי אתם מודאגים ביחס למצבו ולהתפתחות העתידית שלו אך אינכם בטוחים מה צריך לעשות, ייתכן ואתם מנסים ללחוץ עליו בדרכים שונות או לעזור לו וזה לא ממש משפיע, אולי הקושי יוצר לחצים בבית ועומס רגשי שמשפיע גם עליכם ועל בני משפחה נוספים.

 

ייתכן וגם ילדכם היה רוצה שהדברים יראו קצת אחרת אך כרגע חסרים לו כלים לשינוי. בתוך תוכו הוא עשוי לרצות למשל להיות יותר חברותי ופחות ביישן, יותר בטוח בעצמו ופחות חרד, יותר עצמאי ופחות תלותי, יותר אסרטיבי ופחות מרצה, יותר שמח ופחות עצוב או כעוס, יותר מווסת ופחות מתפרץ, יותר נינוח ופחות בשליטה. ואולי הוא לא יודע איך לבטא את הקושי ואיך להתמודד אתו. 

 

אם זה המצב, אתם יכולים לבחור לפנות לייעוץ וטיפול רגשי כדי לקבל כלים נוספים להתמודדות.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טיפול רגשי מאפשר ליצור שינוי. הטיפול מאפשר לילדכם לבטא את קשייו ולהתמודד עמם בדרכים מגוונות ויצירתיות. זו הסביבה בה אפשר להתבונן בתהליכים ובהתרחשויות הסמויות מן העין, שיוצרים התנהגויות מכשילות ומחסומים רגשיים. בטיפול רגשי ילדכם יכול לקבל כוחות להתמודדות וכלים לשינוי, לפתח גמישות מחשבתית, רגשית והתנהגותית ולחזק את הביטחון העצמי. כל אלה מרכיבים חיוניים לבריאות הנפשית ולהתפתחות תקינה.

 

 

ישנם ילדים הזקוקים לגישה טיפולית יותר מאפשרת, מפרשת, אמפתית ומכילה (הגישה הדינאמית) וישנם ילדים הזקוקים לגישה יותר מובנית, ממוקדת מטרה, אקטיבית ומכוונת (הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית). זה קשור באופי, ברמת המודעות ובמוטיבציה לשינוי.

 

 

הרבה פעמים טיפול יכול להיתקע כי הילד מעוניין להיות יותר אקטיבי בפיתרון בעיותיו והמטפל ממשיך להיות מפרש ומכיל בלבד. כדי ליצור שינוי אני מאמין כי עדיף שיהיה גם וגם. כמטפל רגשי לילדים אני משלב בין שתי הגישות (הקוגניטיבית והדינאמית) בהתאם לתכונות הילד ומהלך הטיפול. טיפול רגשי משולב מאפשר לילד תהליך שינוי פנימי משמעותי לצד שימוש בכלים אמפיריים ומעשיים להפחתת הסימפטומים הפוגעים בתפקוד. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קצת עלי

 

בהכשרתי אני מטפל במוסיקה (M.A) ופסיכותרפיסט קוגניטיבי-התנהגותי (CBT). 

מאחוריי עשור של ידע וניסיון בטיפול רגשי לילדים ובהדרכת הורים. לאורך השנים עזרתי למאות ילדים ובני-נוער להתמודד עם קשיים, להתפתח ולצמוח. בעל ניסיון רב שנים בעבודה במערכת החינוך, במערכת  הבריאות, במרכזים טיפוליים ובקליניקה פרטית. 

 

ההתמחויות שלי: הפרעות חרדה ופוביות, קשיים חברתיים ומיומנויות חברתיות, בעיות בהתנהגות, הפרעות רגשיות ומצב רוח ירוד, הפרעות קשב וריכוז, ליקויי למידה, אספרגר.

 

מטרות הטיפול: שיפור ביטחון עצמי, חיזוק דימוי עצמי חיובי, הפחתת חרדות ופחדים, התמודדות עם משברים, שיפור מצב רוח וחיוניות, שיפור יחסים חברתיים וכישורים חברתיים, חיסון בפני כישלון ודחיה, שיפור הגמישות בהתנהגות ובחשיבה, שיפור התקשורת.

 

יתרונות הטיפול: טיפול ע"י מומחה ללא המתנה וללא רישום בתיק הרפואי (כיום בעקבות הרפורמה בבריאות הנפש קיימת סכנה של דליפת תוכן הפגישות לאנשים שאינם מוסמכים לכך), מטפל במרפאת חרדה לילדים ונוער, שימוש בכלים טיפוליים מוכחים מחקרית, גישות המיושמות במערכות החינוך והבריאות בארץ ובעולם.

שימוש במוסיקה מאפשר תובנה ולמידה בצמוד לחוויה ולא רק דרך המילים, מוסיקה היא ערוץ תקשורת המדבר לילדים ומתבגרים, שילוב CBT עם טיפול במוסיקה מאפשר התייחסות לקושי מזוויות שונות, טיפול במוסיקה מאפשר צמיחה והעצמה באמצעות חיבור ליצירתיות הפנימית, שימוש בכלי נגינה ומוסיקה חיה ללא צורך בידע מוקדם, שימוש בתקשורת והבעה מוסיקליים למטרות טיפוליות, מוסיקה היא שפה לא מילולית המאפשרת טיפול גם ברובד נפשי לא מילולי וחוויתי.

 

הקליניקה: ממוקמת בראש העין ובכפר-סבא. הטיפול פרטי בלבד, אין אפשרות להגיע דרך קופות החולים.  

 

 

 

לטיפים ומידע נוסף לחצו לייק בעמוד הפייסבוק: 

 

 

 

 

שאלה חשובה: האם תרפיה במוסיקה היא שיטת טיפול מוכרת? האם טיפול רגשי במוסיקה עוזר?

בנימה אישית אומר כי לא הייתי עוסק לאורך שנים כה רבות בתחום בו איני מאמין או שאיני חש כי אני מצליח לעזור ליצור שינויים משמעותיים בחיי אחרים. 

 

בקשר לתרפיה במוסיקה: התשובה היא בהחלט כן. תרפיה במוסיקה היא שיטת טיפול מוכרת בכל העולם וקיימים מחקרים רבים המצביעים על יעילותה. הטיפול מוכר גם ע"י משרד החינוך ומשרד הבריאות המעסיקים מטפלים רבים. מנסיוני, לטיפול יש אחוזי הצלחה גבוהים והוא עוזר במגוון רחב של קשיים רגשיים. הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ידוע כגישה המועדפת ע"י חברות הביטוח בעולם בשל יעילותו והוא צובר תאוצה בארץ ובעולם. במילים פשוטות אפשר לומר כי השילוב של טיפול במוסיקה ו-CBT הוא שילוב בין חוויה לתובנה, בין רגש לשכל, בין ראייה רחבה והוליסטית לבין פיתרונות ממוקדים. שילוב זה הוא שילוב מומלץ כדי להוביל לצמיחה ושינוי. 

 

 

 

 לייעוץ וטיפול התקשרו: 050-6818414 

 שלכם, יריב.

 

 

 

* שימו לב - מתקבלים מטופלים באופן פרטי בלבד, אין אפשרות להגיע דרך קופות החולים.